השכרת ציוד » טאבלטים

טאבלטים

אז נכון, בשנים האחרונות מסכי הסמארטפונים השמינו והתארכו, והטלוויזיות החכמות החלו להופיע בכל מקום – אך למרות זאת, הטאבלטים עדיין כאן והם כאן כדי להישאר.

מצד אחד אפשר לטעון שטאבלטים הם לא יותר מאשר סמארטפונים על סטרואידים; אפשר לצפות בסרטים, לשחק משחקים, לגלוש באינטרנט – אבל, מה בעצם הייחודיות שלהם? מה טאבלט יכול לעשות שסמארטפון חדיש לא יכול לעשות?

מקסימום מסך – כשמדברים על טאבלטים דבר ראשון שעולה לראש ובצדק הוא גודל המסך, המיועד בראש ובראשונה לאנשים שמסך הטלפון הסלולרי שלהם לא עונה על הדרישות שלהם. בנוסף, בהשוואה למחשב נייד למשל – טאבלט מסוגל לספק חווית שימוש יותר נגישה ורציפה. חלק בלתי נפרד מהנאת השימוש בטאבלטים הוא המסך שמאפשר זוויות צפייה רחבות לצד היכולת להשתמש במכשיר במקומות שונים – ברכבת או בעודכם רובצים במיטה, אתם מחליטים לאן לקחת את הטאבלט איתכם.

כמעט מיותר לציין כי גודל המסך מאפשר לכם לצפות בתמונות בחדות ובהירות גבוהה יותר, גלישה בדפדפן נותנת חוויה יותר קלה (לא צריך להתאמץ לקרוא אותיות קטנות ושדה הראייה רחב יותר). וכמובן שצפייה בסרטים באיכות HD מעולם לא הייתה כה נגישה או נוחה.

תחליף סלולרי בטוח – סיבה נוספת לקנות טאבלט היא כדי לאפשר לילדים שימוש והיכרות עם טכנולוגיה ועם מסכי מגע, אך ללא הסיכונים שעלולים להגיע עם מכשיר סלולרי.

כשאתם רוכשים טאבלט אל תתפשרו על מסכי מגע קפאסיטיביים. זה מה שהופך את חווית השימוש לכל כך קלילה ומהנה. אם תתפתו ותרכשו טאבלטים מיצרנים לא מוכרים אז אמנם תשיגו "דיל" מאוד זול אך מהר מאוד תבינו שחווית המשתמש שאתם מקבלים הינה ירודה ביותר ושבעצם קיבלתם מסך מגע שדורש לחיצה חזקה מאוד או מחייב שימוש בעט מיוחד. במילים אחרות, תתרחקו ממסכי המגע הרצסיביים (רזיסטיביים).

טאבלט מחשבי לוח לקריאה
אם תתפתו ותרכשו טאבלטים מיצרנים לא מוכרים אז אמנם תשיגו "דיל" מאוד זול אך מהר מאוד תבינו שחווית המשתמש שאתם מקבלים הינה ירודה ביותר

מידע לגבי מערכות הפעלה לטאבלטים

אנשים השוקלים לרכוש לראשונה טאבלט מוצאים עצמם מתעסקים רבות בשאלה איזו מערכת הפעלה עדיפה לטאבלט? ההתלבטות נובעת משיקולים רבים ובראשם הרצון בסנכרון איכותי עם יתר המכשירים הדיגיטליים שברשותם. במחשבים נייחים ולפטופים מוכרת לכולנו מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, כשהמתחרה הבולטת העיקרית היא אפל, עם נתח שוק קטן הרבה יותר.

לעומת זאת, בתחום הטאבלטים יש 3 מערכות הפעלה עיקריות : אנדרואיד, ווינדווס ו ipadOS (המבוססת על ליבת מערכת ההפעלה macOS). לפי הנתונים הגלובליים, בתחום הזה מיקרוסופט מחזיקה בחלק הקטן יותר (בערך כל טאבלט חמישי מגיע עם ווינדווס). על רוב השוק חולשים מחשבי לוח המריצים iOS ו-Android.

מכיוון שאפל המציאה את הקטגוריה הזו, עם הולדת האייפד, היא הצליחה לשמור על הובלה ועל כמות המשתמשים הרבה ביותר, אך בשנים האחרונות מכשירי האנדרואיד זוכים לפופולריות עצומה, ותופסים נתח גדול יותר ויותר מהעוגה. הטרנד ככל הנראה יוביל להפיכת האנדרואיד למערכת ההפעלה הפופולרית ביותר לטאבלטים בשנים הקרובות (בחלק מהמדינות זה כבר קרה).

כפי שציינו ישנם טאבלטים הפועלים עם מערכת ההפעלה ווינדווס מבית מיקרוסופט. מצב אשר התחיל בגרסאות האחרונות של המערכת כאשר היא הותאמה לעבודה עם מסכי מגע. לטירונים, מאותגרי טכנולוגיה, ולמי שלא מעוניין ללמוד מערכת הפעלה חדשה – מחשבי לוח הפועלים עם ווינדווס הם הפתרון הכי טוב כי זו אותה מערכת ההפעלה המוכרת מהמחשב וזמן ההסתגלות הוא קצר ביותר.

מגוון רחב מאוד של טאבלטים מיצרנים שונים מריצים את "אנדרואיד" – מערכת ההפעלה מבית גוגל הפועלת גם על המותגים הגדולים כמו סמסונג וגם על מכשירים סיניים חסרי-שם. אין ספק כי גוגל חוללה מהפך משמעותי בתחום המכשירים הניידים כולו עם מערכת ההפעלה הזו ומהבחינה הזו היא בדרך "לשלוט" על שוק הסמארטפונים והטאבלטים העולמי.

טאבלט אנדרואיד
אין ספק כי גוגל חוללה מהפך משמעותי בתחום המכשירים הניידים כולו עם מערכת ההפעלה אנדרואיד

רגע האמת: בחירת טאבלט המתאים לצרכיכם

אז אחרי שהבנו את ההבדלים השונים – איך בוחרים? מומלץ לבחור במכשיר שעונה לצרכיכם באופן המיטבי ולא להתפתות לרכישה של מכשיר רק על פי טרנדים עונתיים. אפשרות פחות מוכרת מגיעה בדמות הטאבלטים המשולבים שלמעשה מגיעים עם שתי מחיצות פנימיות. לדוגמה אם המכשיר מכיל זכרון פיזי של 64GB, לרוב הוא יהיה מחולק לשניים באופן שווה: לדוגמה 32GB יוקדשו לאנדרואיד ו 32GB יוקדשו לווינדוס. היתרון הוא שהמכשיר מריץ שתי מערכות נפרדות אך עצמאיות וניתן להחליף ביניהן מתי שתרצו.

טיפ – ניתן לרכוש אביזר משלים – מעמד לטאבלט המאפשר להניח בנוחות את הטאבלט על המיטה מבלי להשתמש בידיים (ואם רוצים לקחת אותו ביד – הוא קל מספיק כדי לא להכביד יותר מדי).

מילה על טאבלט לצרכי לימודים

בטאבלט, אמנם פחות נוח להקליד מלל בהשוואה למחשב נייד ולכן נהוג לחשוב עליו ככלי עזר המתאים הטאבלט יותר לשעות הפנאי ופחות ללימודים ועבודה. מצד שני, לטאבלטים יש אפשרות ממשית לסייע בתחום הלימוד התאורטי, בין היתר לתלמידים מתקשים.

הכנסת טאבלטים לכיתות הלימוד מאפשרת שיפור תהליכי הלמידה – גם למורה- שכעת יכול להנגיש לכל תלמיד חומר לימודי בהתאמה אישית לרמה ולקצב שלו, כולל תלמידים מתקשים – אשר זוכים בחומר לימודי מונגש שמאפשר להם להתקדם בקצב שלהם ואף לקחת חלק פעיל בשיעור, דבר התורם לתחושת ההתקדמות והביטחון העצמי.

תלמידים שהתנסו בצורת למידה זו מדווחים על זמינות רבה יותר של מידע רלוונטי, דבר התורם לעבודת צוות ומאפשר להמשיך את הלמידה גם מחוץ לבית הספר (ואפילו בסופי שבוע). למעשה, לא משנה מהי הפעולה – בין אם לימודים, עבודה, או פנאי – הטאבלט הולך איתך לכל מקום. לא מוכרחים לעצור הכל רק כי עוברים חדר, או בגלל הסחות דעת כאלו ואחרות. השמירה על הרצף מאוד חשובה ותורמת לתהליכי למידה בפרט כמו גם פרודקטיביות בעבודות מסוימות המצריכות ריכוז גבוה.

יתרון זה מושך כמובן גם סטודנטים שלא פעם מעדיפים את מחשבי הלוח על פני האלטרנטיבות האחרות לצורך קריאה של מאמרים, מחקרים, וכל חומר לימודי אחר.

המידע באתר בשיתוף "רנטל מדיה" המציעה שירות השכרת טאבלטים, מחשבים, סמארטפונים, ועוד.